Proces Tworzenia Kamienia
Praktyka tworzenia własnego kamienia o właściwościach leczniczych i wspomagających została w pełni stworzona przeze mnie, tj. przez Reny'ego Boursiera (jeśli ktoś jeszcze nie wie do kogo należy ten podręcznik). Wszystkie zasady i procesy, kolejność dodawania poszczególnych elementów czy same zasady dodawania tych elementów zostały wymyślone przeze mnie. Prosiłbym o uszanowanie mojej pracy i nie kopiowanie tej praktyki w żaden sposób, jest to moje autorskie dzieło i chciałbym aby było stosowane wyłącznie przeze mnie na moich zajęciach.
W tym rozdziale dowiecie się więcej o samym procesie tworzenia kamienia, to tutaj zawarte są informacje o najważniejszych zasadach oraz instrukcjach, o kolejności dodwania elementów w praktyce. Opisane są również niektóre elementy praktyki, pozostałe (które również mogą zawierać zasady) zostały podzielone na inne rozdziały. Całość stanowi praktykę w tworzeniu kamienia.
WŁAŚCIWA KOLEJNOŚĆ
- Wybór odpowiedniego kociołka.
- Początek praktyki.
- Dodanie pierwszego kamienia.
- Dodanie składnika podstawowego.
- Manipulacja właściwości fizycznych.
- Dodanie drugiego kamienia.
- Dodanie składnika głównego.
- Manipulacja cech.
- Dodanie barwnika.
- Koniec praktyki.
ZASADY PRAKTYKI
- Początek i koniec praktyki jest równie ważny co pozostałe czynności.
- Pamiętaj o używaniu odpowiednich zaklęć, wszystko powinno odbywać się za pomocą odpowiednich czarów, istnieją dwa wyjątki: dodawanie cieczy do kociołka (poza wodą), uzupełnienie tabeli stworzonego kamienia.
- Używamy wszystkich zaklęć podstawowych wymienionych w rozdziale zaklęcia i przynajmniej jednego dodatkowego!
- Po dodaniu każdego stałego elementu (np. kamień, liść, paznokieć) należy zamieszać w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara dwa razy! (Manipulacja różdżką)
- Po dodaniu każdego składnika podstawowego i składnika głównego, który jest cieczą, należy zamieszać w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara pięć razy! (Manipulacja różdżką)
- Wszystkie czynności zapisujemy w klimacie.
- Tabela stworzonego kamienia jest obowiązkowo do zrobienia przy praktyce!
- Zasady dodawania konkretnych elementów czy ich wykonywania przy praktyce zostały opisane w innych rozdziałach.
Początek Praktyki
Początek praktyki związany jest z przygotowaniem Twojego stanowiska pracy, na który składają się takie elementy jak:- Przygotowanie wszystkich niezbędnych elementów/składników.
- Ustawienie kociołka na trójnogu.
- Dodanie litra wody!
- Rozpalenie ognia pod kociołkiem i odczekanie aż woda będzie zagotowana.
Koniec Praktyki
Po dodaniu barwnika, nie ingerujemy już w żaden sposób w zawartość kociołka. Jednak to nie jest koniec naszej pracy! Należy przez około godzinę podtrzymywać ogień pod kociołkiem. Jeśli z kociołka unosi się dym, znaczy że nasza praktyka się udała. Po odparowaniu wszystkich cieczy, na samym dnie kociołka znajdziemy nasz kamień.
Na sam koniec musimy posprzątać nasze stanowisko.
Losowanie Kamienia
Przy praktykach odbywających się na lekcjach wasze kamienie jakie użyjecie zostaną wylosowane na zajęciach. Dopiero po zdobyciu większego doświadczenia oraz obycia w tworzeniu własnych kamieni, można samemu dokonywać wyboru i manipulować odpowiednimi kamieniami oraz mineraami. Na zajęciach jednak uczniowie pracują z tym co otrzymają, nawet jeśli za takim kamieniem czy minerałem nie przepadają, muszą umieć go wykorzystać i znaleźć jego zastosowanie.
Po wylosowaniu kamieni należy zanotować odpowiednie informacje na ich temat, tj. ich twardość według skali MOHSA oraz przypisane im kolory, które później zostaną wykorzystane.
WYBÓR ODPOWIEDNIEGO KOCIOŁKA
Dopuszczalna twardość:
do 5 w skali MOHSA
Dopuszczalna twardość:
od 5,5 do 7 w skali MOHSA
Dopuszczalna twardość:
od 7,5 do 10 w skali MOHSA
- Pierwszą najważniejszą zasadą przy tworzeniu kamieni jest wybór odpowiedniego kociołka, w którym mieszane będą składniki.
- Przy wyborze kociołka zwracamy uwagę na średnią twardość dwóch kamieni szlachetnych, z których będziemy tworzyć swój kamień.
- Twardość kamieni według skali MOHSA określona została na specjalnie przygotowanych tablicach, z których odczytujemy najniższą wartość dla danego kamienia, czyli np. jeśli skala MOHSA dla kamienia została określona w przedziale np. 5 - 6, bierzemy pod uwagę 5.
- Dwie odczytane wartości twardości kamieni (w praktyce używamy dwóch kamieni) dadzą nam wartość średnią, która posłuży nam do wybrania odpowiedniego kociołka.
- Zły wybór kociołka może spowodować, że podczas praktyki naczynie pęknie.
TABELA KAMIENIA I jego INTERPRETACJA
Po skończeniu praktyki należy stworzyć odpowiednią tabelę, która będzie opisywała nasz kamień. Taka tabela powinna zawierać najważniejsze informacje dotyczące kamienia, które pozwolą w łatwiejszy sposób na jego właściwą ocenę. Tabela powinna zawierać również interpretację, czyli to jaką energię, jakie właściwości i jak ostatecznie nasz kamień będzie się zachowywał.Tabela jest o tyle ważna, że stanowi wizytówkę naszego kamienia, w łatwy i szybki sposób pozwala zapoznać się z właściwościami kamienia, z jego charakterem czy zastosowaniem.
Po prawej znajdziecie przykładową tabelę z informacjami jakie muszą się w niej znaleźć. Dodatkowo można dodać inne pola jak choćby własna nazwa kamienia.
Twardość: | Jest to średnia wartość jaką wyliczyliśmy na początku praktyki, która dodatkowo posłużyła nam do wyboru kociołka. |
---|---|
Kolor: | Kolor jaki powstał po zmieszaniu dwóch innych kamieni. Warto tu napisać również cechę, która została przypisana do danego koloru. |
Barwnik: | Jaki barwnik dodaliśmy do kamienia i jaką cechę posiada. |
Właściwości fizyczne: | Czyli na jakie cechy fizyczne, na jakie narządy czy części ciała nasz kamień powinien wpływać według naszej manipulacji. |
Cechy: | Czyli na jakie emocje, cechy, uczucia kamień powinien wpłynąć według nas i naszej manipulacji. |
Interpretacja: | Biorąc pod uwagę cechy jakie my chcemy nadać kamieniowi, czy to ze względu na umysł i ciało, czy też cechy jakie przypisane są do powstałego koloru czy do danego barwnika, należy wszystko połączyć w całość i napisać, jak kamień ostatecznie będzie się zachowywał, na co będzie wpływał. To nasza interpretacja tego jaką nasz kamień będzie posiadał energię. Nie wystarczy napisać tylko to, co sami poprzez manipulacje do niego dodaliśmy, barwniki wymuszają na naszym kamieniu pewne zmiany, które należy tu opisać. Jest to nasza interpretacja, nasz ostateczny opis tego jak kamień będzie się zachowywał i na co wpływał. |